Małe Nowoczesne Łazienki w 2020

Stworzenie ciekawej przestrzeni w łazience jest nie lada wyzwaniem. Jednak jeśli plan będzie przemyślany, możliwe jest stworzenie łazienki swoich marzeń. Małej, ale nowoczesnej. Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, są ściany i podłogi. Łazienka musi dobrze reagować zarówno na duże zmiany temperatury jak i wilgotności, więc wybór materiałów powinien opierać się na wytrzymałości oraz funkcjonalności. Dobrym przykładem na wybór ściany są płytki i mozaiki.

Istnieje wiele stylów, wzorów gładkich płytek, mozaik, kombinacji tych dwóch lub nawet paneli. Płytki, które są bardziej modne w nadchodzącym okresie to płytki retro, o różnych wzorach. Murowane płytki z błyszczącym wykończeniem zaczynają szturmem znajdować się w naszych łazienkach. Aby remont łazienki odbył się bez dużych problemów, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu łazienki. Wtedy też będziemy wiedzieć, czy stworzona w głowie przez nas przestrzeń jest funkcjonalna, czy wszystkie meble i sprzęty łazienkowe się nam zmieszczą wewnątrz i czy realizacja projektu będzie możliwa.

Łazienki bez ograniczeń

Kiedy mamy małą łazienkę, zawsze chcemy zyskać przestrzeń i poczucie przestronności i świetlistości. Usunięcie barier w podłodze łazienki, czyli brodzików, ciemnych fug itp. sprawi, że prysznic zajmie mniej miejsca, a tym samym optycznie powiększymy naszą łazienkę. Mówiąc już o podłodze, odgrywa ona bardzo ważną rolę w projektowaniu łazienki, ponieważ może wizualnie powiększyć przestrzeń. Jeśli rozłożymy kafelki z podłogi łazienki na ścianie, łazienka będzie wyglądała na znacznie większą.

Innym trendem, który powraca i po raz kolejny jest wykorzystywany, są łazienki kamienne. Jest to piękny, elegancki styl, który z roku na rok powraca do trendu. Kamienne elementy potrafią w bardzo prosty sposób zmienić zwykła łazienkę na nowoczesną. Decydując się na kolory i takie style, warto zadbać o to, żeby armatura i ceramika łazienkowa były dopasowane ściśle do tego stylu. Najlepiej, żeby były one jednej kolekcji- unikniemy wtedy efektu, w którym wszystkie elementy są wymieszane, niespójne czy w różnych odcieniach. Odpowiednio dobrane, nie będą przytłaczać i sprawiać wrażenia chaosu.

Kolor ma znaczenie- czerń w łazienkach

Tak jak biel daje poczucie przestronności, tak czerń jest kolorem, który przekazuje połączenie między elementami i meblami łazienkowymi. Jeśli boimy się samej czerni w łazience, możemy połączyć ją z bielą. Czarno-białe połączenie płytek sprawia, że łazienka wygląda na dużą i elegancką, nie jest też przesadzone. Aranżacja biało-czarnej łazienki wcale nie jest problematyczna. Dodaje się jeden kolor dodatków, który będzie można zmieniać i nadawać konkretny styl i wykończenie pomieszczeniu.

Odnalezienie dodatków oraz armatury łazienkowej może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też warto sprawdzać, jakie obecnie kolekcje cieszą się największym powodzeniem, i dobrać je do wybranego przez siebie stylu łazienkowego. Można je znaleźć np. na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/