Biurko dla dziecka- na co zwracać uwagę

Dla dzieci w wieku szkolnym, kiedy urządzają swój pokój, szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego biurka i krzesła. Dzieci dzisiaj siedzą więcej niż 10 godzin dziennie, chociaż ciało ludzkie nie pasuje do takiego pasywnego stylu życia. Dzieci są szczególnie podatne na długie okresy siedzenia w złej pozycji.

W okresie rosnącej potrzeby posiadania mebli, które mogą stale dostosowywać się do potrzeb ciała. Dobra pozycja siedząca jest ważna dla prawidłowego rozwoju ciała. Meble nie powinny pozwalać dzieciom na siedzenie wygięte, stopy nie powinny wisieć w powietrzu z powodu zbyt wysokiego krzesła, a także muszą zapewniać wystarczającą ilość miejsca na nogi pod biurkiem.

Gdzie kupić odpowiedni mebel

W Pinio można znaleźć meble dla dzieci, które są do nich dostosowane. Wiele z nich rośnie razem z dzieckiem, co pozwala na zainwestowanie w odpowiedni sprzęt. Pełnia oferta biurka dla dziecka znajduje się na stronie producenta: https://www.pinio.com.pl/dla-starszaka/biurko-dla-starszaka/

Co ważne w wyborze biurka

Jeśli chodzi o wybór biurka dla dziecka, powinno ono mieć wymiary co najmniej 60 x 120 cm, wysokość ta zależy od wzrostu dziecka. Stół powinien być wysokością powierzchni roboczej, która będzie oddalona od oczu dziecka o około 30 cm. Optymalna wysokość, jeśli stół może być regulowany, musi być monitorowana, podobnie jak wzrostu dziecka. W razie potrzeby można ustawić i pozostawić miejsce na nogi pod biurkiem. Możliwość przechylania stołu roboczego powinna dawać dobrą pozycję ciała podczas pisania.